Účinná ochrana kanalizace před zanesením nebo ucpáním

MOBILAP - odpadní vodu zbavíme tuků a mastnot

Instalací našeho nerezového lapáku tuků vyřešíte problémy se zanášením kanalizace a se zápachem.

Okamžitá instalace bez nutnosti stavebních a zemních prací

Mobilní rozměry - jednoduchá manipulace

Plně automatický provoz bez bez hluku a zápachu

Snadná montáž i demontáž

Vyroben z ušlechtilých materiálů

Lapák tuků a olejů MOBILAP -Abian

Restaurace, penziony, bistra a občerstvení

Školní jídelny

Potravinářský průmysl

Pizzerie

Pekárny, cukrárny, kavárny

Jatka

Příklady použití

Musíte instalovat lapák tuků? Nabízíme rychlé řešení!

Mobilní nerezový lapák se používá všude tam, kde odpadní voda obsahuje větší množství rozpuštěných živočišných a rostlinných tuků. Osazují se jako čistící zařízení před čistírny odpadních vod nebo před vypouštěním do veřejné kanalizace a chrání ji před zanesením nebo úplným ucpáním.

Mám zájem

Jak to funguje

MOBILAP - Nerezový lapol s plně automatickým provozem

Voda obsahující plovoucí tuky, oleje a drobné nečistoty z kuchyňského dřezu, myčky nádobí, konvektomatu, popř. jiného zařízení, přitéká do lapače přes vtokový objekt, který je opatřen vyjímatelným jemným sítem určeným k zachycení mechanických nečistot.

Samotný čistící proces je založen na principu gravitační separace tuků a olejů o menší měrné hmotnosti než voda. Odpadní voda zbavená mechanických nečistot protéká dále do tzv. retenčního prostoru nádrže, kde se tuk plovoucí na hladině  zachytí díky systému norných stěn. Poté odpadní voda zbavená tuků odtéká odtokovým potrubím do kanalizace. Tuk nahromaděný v retenčním prostoru je potřeba podle zatížení  lapáku po určitých časových intervalech odstranit. Samotné odstranění zachyceného tuku je zajištěno stíráním přilepeného tuku z povrchu otáčejícího se plastového válce uvnitř lapáku.

Všechny části lapáku jsou snadno vyjímatelné a omyvatelné

Vzhledem k tomu, že separovaný tuk může při nižších teplotách ztuhnout, což by znemožňovalo jeho odstranění stíracím systémem, je celý odlučovač  zahříván pomocí topné spirály na teplotu cca 40 °C. Zahřívání také brání růstu bakterií v systému, jež je jinak hlavní příčinou zápachu. Maximální teplota v lapáku je omezena termostatem. Zahřívání obsahu nádrže a následný odtah tuků mimo lapač (do přistavené nádoby), probíhá v časových intervalech nastavených pomocí spínacích hodin. Spínací hodiny jsou součástí lapače a jsou umístěny v kryté el. skříni vně lapače.

Setřený tuk je odváděn sběrným kanálkem do přistavené nádržky na tuky a oleje. Mimo nastavené intervaly je vytápění i otáčení válce vypnuto a celé zařízení je v klidovém režimu.

Pro zjednodušení údržby a rychlejší čištění je lapač osazen na nerezových nožkách a vybaven výpustným ventilem. Odlučovač je, kromě plastového válce, vyroben z nerezavějící oceli, což zajišťuje dlouholetou užitkovou hodnotu a zdravotní nezávadnost výrobku. Stírací buben je vyroben ze speciální umělé hmoty. Tento lapák tuků a olejů "MOBILAP" svou mobilitou, malými rozměry a dosažitelnou účinností při odstraňování tuků tvoří moderní a jednoduchý systém s minimálními požadavky na obsluhu.

Naši spokojení zákazníci

Reference

Nerezové odlučovače tuků MOBILAP jsou instalovány již více jak 20 let v řadě provozů (restaurace, školní jídelny, cukrárny, velkokuchyně atd.) po celé ČR a exportujeme i na Slovensko, do Rusko, Řecka a Srbska.

Osazení lapáku ve sklepě

Včetně předřazeného filtru

Lapák tuků a olejů - Abian

Lapák v kuchyni

Osazení pod posuvný pracovní stůl

Lapák tuků a olejů MOBILAP -Abian

Osazení lapáku ve sklepě

Včetně předřazeného filtru

Lapák tuků a olejů MOBILAP -Abian

Lapák v kuchyni

Osazení pod pracovním stolem

Lapák tuků a olejů - Abian

Kontakty

Spojte se s námi

Chcete se dozvědět více o našich produktech nebo máte jiné dotazy ke spolupráci? Neváhejte a kontaktujte nás.

Děkujeme - odpovíme Vám co nejdříve!
Něco se nepovedlo - zkuste to prosím později!